Karananlı  Kaymakamı Osman Oğuz EKŞİ, 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi yazılı bir mesaj yayınladı.
 
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi M.Kemal ATATÜRK gençlere olan güvenini bu sözleri ile ne kadar güzel ifade etmiş."Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir.
Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Bizlerde gençlerimize güveniyor, onların yüzlerinde her geçen gün güçlenen, yarınları daha aydınlık olan Türkiye Cumhuriyetinin ışığını görüyoruz. Kurtuluş destanımızın ilk ayak sesleri olan, Ulu Önderimiz ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 92. yıldönümünü büyük bir gurur büyük bir coşku ile kutlayacağız. Yarınlarımızın teminatı gençlerimize ATAMIZIN armağanı olan 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. Bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan Başkumandanımız Gazi M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi sonsuz saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.'