Kızılay Genel Başkanı’nın çağrısından sonra  İlçe Kaykamımız  Sayın Osman Oğuz EKŞİ'nin girişimleri sonucu İlçemizde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kaymakmlığımız ve Kızılay Burdur Şubesinin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına, İlçede görev yapan tüm kamu personeli ve  vatandaşlar katıldı. 
 normalde kış aylarında soğuk hava nedeniyle kan bağışının az olmasına rağmen, kampanyadan dolayı çok büyük talep gösterildiği görüldü.
 Kızılay Burdur Şubesi sorumlusu Dr. Deniz Erkaya yaptığı açıklamada ; Kan bağış kampanyasına “Tüm vatandaşlarımız çok duyarlı zaten. Kaymakam Bey de buraya bizi davet etti ve tüm kurumlara çağrı yaparak bu kampanyaya büyük bir destek olduğunu buildirdi.
Kaymakam EKŞİ ise yaptığı açıklamada: 
" İnsanların sağlıklı bir yaşam için, kan vermesinin önemine değindi. Kaymakam EKŞİ  ” Kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir. . Kan bağışı kampanyasına katkı sağlayan, vatandaşlarımıza, mesai arkadaşlarıma ve  Kızılay’ımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.